Варикс

Клініка амбулаторної флебології "ВАРИКС"

"Варикс" - це досвід, професіоналізм, порядність та Ваше здоров'я на довгі роки.

З Вами лікар-флеболог вищої кваліфікаційної категорії кандидат медичних наук

Карнаух Леонід Петрович

(097) 33-73-856 

 (061) 707-27-20

 

Прийом за попереднім записом.

Зв'язок з лікарем (063) 703 84 66 

Варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен
Варикозна хвороба (варикозне розширення вен) нижніх кінцівок - одне з найпоширеніших захворювань, якими страждає людство.
 
Існує думка, що розширення вен несуттєве, нібито з ним можна нормально жити і працювати, відзначаючи лише естетичну незручність. Але це - помилка!
 
Виходячи з досвіду роботи і спілкування з пацієнтами однозначно можна стверджувати, що «безневинність» проблеми варикозу дуже відносна. На ранніх стадіях хвороби, дійсно може не бути значних проблем: відсутній біль в ногах, немає набряклості, дискомфорту до кінця дня.
 
Основним проявом є наявність розширених ділянок вен. У деяких пацієнтів подібний стан спостерігається не один рік існування хвороби і при відсутності великих претензій до зовнішності своїх ніг дана проблема може здатися незначною. Але, повірте, так буде не завжди. Пройде час і венозна система нижніх кінцівок піднесе вельми неприємні сюрпризи.
 
Справа в тому, що через особливості анатомічної будови людини венозна система (особливо клапанний апарат вен) зазнає значної і постійного навантаження, винести яку судилося не кожному. Особливо тому, чий спосіб життя безпосередньо пов'язаний зі статичними навантаженнями за родом своїх занять. Адже в вертикальному положенні людини венозної крові необхідно подолати приблизно півтораметрове відстань, щоб досягти серця і легенів, збагатитися киснем, перетворитися в кров артеріальну і повернутися до тканин нижніх кінцівок, доставивши туди необхідні для нормальної життєдіяльності компоненти. З огляду на, що венозна кров піднімається до серця по клапанів вен, як по сходинках, величезне значення має нормальна робота цих клапанів. Якщо ж на шляху венозної крові одна або кілька «сходинок» пошкоджені тоді і виникають проблеми, що призводять з часом до стійкого розладу венозного кровообігу.
 
Варикозне розширення вен призводить до неспроможності клапанів, кров застоюється в варикозних вузлах, які не збагачується киснем що, природно, не сприяє нормальному кровопостачанню тканин нижніх кінцівок, приводячи до серйозних проблем.
 
Не можна не відзначити дуже важливу особливість розвитку варикозного розширення вен - спадковий фактор. Достовірно доведено, що наявність у одного з батьків варикозного розширення вен призводить до 50% -вої ймовірності розвитку хвороби у дитини. Якщо ж варикозна хвороба відзначається у обох батьків, ризик розвитку цієї хвороби у нащадків досягає 90%. Генетична схильність до варикозу у поєднанні з певним способом життя є основними факторами розвитку цього захворювання.
 
Варикозний процес різного ступеня тяжкості зустрічається у 60% людей, яким доводиться подовгу стояти, у 30% тих, хто проводить робочий день, сидячи за столом. І все у 5% тих, хто веде активний спосіб життя. Серед інших чинників, що сприяють розвитку і прогресуванню варикозної хвороби значення мають гормональні розлади, вроджена слабкість сполучної тканини, носіння тісного одягу і взуття, а також температура навколишнього середовища. Окремо потрібно сказати про таку серйозну причину розвитку варикозної хвороби як надлишкова маса тіла, особливо при різкому її підвищенні (зокрема, при вагітності). Щоб не пропустити початок захворювання треба уважно стежити за своїми ногами, а тому варто знати основні його ознаки. Спочатку це тяжкість і болі в ногах, відчуття тепла і печіння по ходу вен, набряки ніг у вечірній час, нічні судоми при наявності розширених вен. З плином часу з'являються шкірні зміни у вигляді темних плям, висипу, ущільнень. У запущених випадках виникають, так звані, трофічні виразки, існування яких настільки болісно фізично і психологічно, що часто призводить до інвалідизації людини.
 
 

 
Рейтинг сайта в misto.zp.ua

моб. (097) 33-73-856
тел. (061) 707-27-20

Запоріжя, вул. Аваліані, 4

Вівторок та четвер з 16-00 до 18-00
Cубота з 10-00 до 13-00.
Прийом за попереднім записом