Варикс

Клініка амбулаторної флебології "ВАРИКС"

"Варикс" - це досвід, професіоналізм, порядність та Ваше здоров'я на довгі роки.

З Вами лікар-флеболог вищої кваліфікаційної категорії кандидат медичних наук

Карнаух Леонід Петрович

(097) 33-73-856 

 (061) 707-27-20

 

Прийом за попереднім записом.

Зв'язок з лікарем (063) 703 84 66 

Лікування вен лазером.

Увеличить

Одним із сучасних методів лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок є ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК). Суть методики полягає у внутрішньопросвітному впливі на стінку ураженої венозної судини лазерним випромінюванням, що призводить до виключення ділянки вени з кровообігу. Вплив лазера можливий як безпосередньо на стінку вени зсередини, так і на кров, що знаходиться в її просвіті, яка внаслідок опромінення лазером «закипає», що і призводить до склеювання вени.

 

Сама процедура ЕВЛК проводиться під місцевим (тумесцентним) знеболенням. Лазерний світловод (кінцевий або радіальний) вводиться в уражену вену через прокол стінки і, завдяки постійному ультразвуковому контролю, розташовується в необхідному для впливу місці. Шкірні розрізи (або невеликі проколи) при виконанні ізольованої лазерної коагуляції виконуються рідко. Тривалість лазерної операції, за умови ретельного її виконання, не перевищує 30-40 хвилин.

 

Іноді при поширеному ураженні основних і допоміжних вен лазерна коагуляція доповнюється так званою міні (мікро) флебектомією, суть якої полягає у видаленніі хворих вен за допомогою спеціальних інструментів, для чого виконуються проколи шкіри до 1-2 мм. Поєднання лазерної коагуляції з елементами класичного лікування дозволяє отримати гарний  естетичний результат навіть при вираженому ураженні вен.

 

Після закінчення операції на оперовану ногу накладається спеціальний компресійний бандаж (еластичний бинт або госпітальний трикотаж). Операційну пацієнт залишає без сторонньої допомоги. Час перебування в клініці після ізольованої лазерної коагуляції обмежується кількома годинами.

 

Серед основних переваг лазерного лікування варикозних вен зазвичай відзначають наступні:

 • відсутність необхідності постільного режиму, що позитивно позначається як на психологічному стані пацієнта, який після нетривалого спостереження може покинути стіни клініки, так і на профілактиці післяопераційного застою крові в венах ніг;
 • постійний ультразвуковий контроль за позицією лазерного світловоду, що виключає його неправильну установку в просвіті вени;
 • відсутність потреби в складних способах знеболювання, що знижує ризик операції;
 • гарний естетичний результат: немає шкірних рубців, виражених пігментних плям, великих гематом, характерних для класичних методів оперативного лікування варикозного розширення вен;
 • відсутність або незначна вираженість післяопераційного больового синдрому, для усунення якого практично не потрібні сильні знеболюючі засоби;
 • лазерне лікування при варикозній хворобі дозволяє швидко відновити працездатність без істотної втрати якості життя.

Все вищевикладене дозволяє досить легко і швидко відновитися після операції і приступити до виконання своїх повсякденних обов'язків.

Важливим нюансом відновчого періоду після лазерного лікування є застосування правильно підібраного компресійного  трикотажу , який довго зберігаэ задану ступінь стиснення кінцівки і дозволяє мінімізувати дискомфорт в оперованій нозі в ранньому післяопераційному періоді.

Дуже важливо після операції виконувати нескладні рекомендації:

 • піші прогулянки не менше 3-5 кілометрів в день;
 • виключення суттєвих фізичних навантажень (інтенсивні заняття в тренажерних залах, статичний підйом великих вантажів);
 • обмеження впливу на організм високих температур (сауна, солярій і т.п.);
 • не рекомендується тривале носіння взуття на високих підборах;
 • жінкам протипоказані гормональні контрацептиви, тому що  ці препарати послаблюють венозну стінку і сприяють відновленню варикозного процесу. Винятком в даному аспекті становить обов'язкова необхідність лікування цими препаратами гінекологічної патології, тому, при необхідності прийому медикаментів цієї групи, необхідно проконсультуватися з вашим флебологом.

Дотримання цих правил буде запорукою успішного лікування.

 

І на закінчення.

Для пацієнта важливо вибрати не метод лікування. Важливо вибрати лікаря, який грунтуючись на своєму досвіді і можливості клініки, запропонує вам правильну лікарську тактику в вашому конкретному випадку. Неможливо правильно лікувати пацієнта, якщо в арсеналі лікаря тільки якась одна, нехай навіть і високотехнологічна, методика.

 

 
Рейтинг сайта в misto.zp.ua

моб. (097) 33-73-856
тел. (061) 707-27-20

Запоріжя, вул. Аваліані, 4

Вівторок та четвер з 16-00 до 18-00
Cубота з 10-00 до 13-00.
Прийом за попереднім записом